Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Ługwałd ponownie wygrał konkurs „Czysta wieś”!

06.09.2017

Po raz pierwszy w 13-letniej historii konkursu gminnego „Czysta wieś” zdarzyło się, że jedna miejscowość zwyciężyła w nim dwa razy z rzędu. Historycznego czynu dokonała piękna wieś Ługwałd, która pod przewodnictwem sołtysa Bronisława Szatana wygrała ponownie i zgarnęła 4 tys. zł nagrody. Na drugim miejscu uplasowało się Spręcowo, a na trzecim Tuławki.

O ile w ubiegłorocznej edycji konkursu „Czysta wieś” przewaga Ługwałdu była znaczna, o tyle tegoroczne zmagania, które wyłoniły najpiękniejszą i najbardziej estetyczną wieś Gminy Dywity trzymały w napięciu do końca rywalizacji.
- Ługwałd był ponownie najlepszy, ale pozostałe miejscowości bardzo się do niego zbliżyły – mówi Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity, która zasiadała w komisji konkursowej. – Mogę powiedzieć ze swojej strony, że podziwiam kreatywność, pomysły i ciężka pracę na rzecz swoich małych ojczyzn wykonane przez wszystkich mieszkańców 10 wsi, które zgłosiły się do tegorocznego konkursu. Nasze miejscowości są zadbane i przyciągają wzrok czystością, schludnością i pięknem.
Bronisław Szatan, sołtys zwycięskiego Ługwałdu podkreśla duże zaangażowanie mieszkańców swojej wsi.
- W tym roku mieszkańcy Ługwałdu popracowali mocno przy swoich posesjach, co dało fajny efekt wizualny – uważa Bronisław Szatan. – Dodatkowo odnowiliśmy rzeźbiarską aleję duchów Dominika, powstało dużo klombów i miejsc ukwieconych, upiększyliśmy tez nasz plac sportowy. Przyozdobiliśmy też wskaźniki do domostw atrapami dzwonów (Mały Dzwon w centrum wsi to jej symbol – red.). Cieszę się, że nasz dobry przykład wzmocnił konkurencję w konkursie.
Ługwałd za zwycięstwo w konkursie otrzymał główna nagrodę w wysokości 4 tys. zł. Na drugim miejscu uplasowało się Spręcowo (nagroda w wysokości 3 tys. zł).
- Ostatnie cztery lata z rzędu zajmowaliśmy najgorsze z możliwych, czyli czwarte miejsce, tym razem udało się stanąć na podium i zdobyć nagrodę – cieszy się Krzysztof Kulas, sołtys Spręcowa. – W końcu zostaliśmy docenieni. Nagroda to duża zasługa mieszkańców i Rady Sołeckiej naszej wsi.
Sołtys Spręcowa uważa, że wieś otrzymała sporo punktów od komisji za wykonanie ładnej i przestronnej wiaty do spotkań i integracji.
- Mieszkańcy chętnie z niej korzystają – mówi Krzysztof Kulas.
Trzecie miejsce na podium konkursu „Czysta wieś” i nagrodę w wysokości 2 tys. zł zdobyły Tuławki.       

 

Galeria: