Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Są szatnie i ścieżka do plaży

06.12.2011

W sierpniu 2011 r. ruszyła budowa zaplecza sportowego przy boisku w Słupach. Dziś (10 listopad 2011)  budynek  jest gotowy do użytkowania. Sportowcy doczekajli się obiektu, w którym w komfortowych warunkach będą mogli przygotować się do gry. Budynek o powierzchni 68 metrów kwadratowych posiadała dwie szatnie, toalety, prysznice, pomieszczenie dla sędziów oraz magazyn. Projektanci pomyśleli również o pralni.

Zakończyła się także budowa ścieżki do plaży nad Jeziorem Wadąg, której bieg zaczyna się tuż przy szkole podstawowej. Dotychczas dojście do jeziora odbywało się wąską ścieżką, która po deszczach była często wymyta. Nowe zejście będzie o szerokości 1,5 m. i długości 135 m. zapewni bezpieczne i komfortowe zejście, również dla rodziców, którzy na plażę wybierają się najczęściej wózkiem. Plaża wzbogaciła się natomiast o piekny drewniany pomost, który zdecydowanie uatrakcyjnił to już bardzo popularne miejsce wypoczynku. Koszt inwestycji to 310 tyś zł. 120 475 zł pochodzi z dofinansowania PROW.

Galeria: