Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Kolorowy i radosny Dzień Dziecka w Dywitach

05.06.2017

Tłumy mieszkańców i gości bawiło się w niedzielę 4 czerwca podczas Gminnego Dnia Dziecka w Dywitach. Nawet niezbyt sprzyjająca aura nie stanowiła problemu! Magnesem był koncert muzycznej gwiazdy Moniki Lewczuk, ale atrakcji było bez liku. Najważniejszą nagrodą dla organizatorów był uśmiech dzieci i zadowolenie rodziców.

O skali i zainteresowaniu młodszych i starszych mieszkańców Gminy Dywity oraz sąsiadów Gminnym Dniem Dziecka w Dywitach najlepiej świadczą statystyki. Organizatorzy, czyli Gmina Dywity i Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach rozdali kilkaset zabawek w Kole Fortuny i w konkursach ze sceny, błyskawicznie zniknęło 600 napojów, 450 lodów i pół tysiąca porcji darmowej grochówki. Podczas imprezy wykonano kilkaset zabawnych zdjęć w fotobudce Dr Selfie, Bank Pocztowy wydał blisko 400 wat cukrowych, a filmy w  mobilnym planetarium obejrzało prawie 300 osób.
- Impreza bardzo fajna. Z roku na rok coraz lepsza – napisał na facebookowym profilu gminy Arek Więckiewicz.
Inne opinie były podobne.
- Fantastyczna impreza! Nasza Gmina jest extra! – napisała Sylwia Ossowska.  
Mimo kapryśnej aury na stadionie w Dywitach pojawiły się prawdziwe tłumy.
- Dziękujemy za tak liczną obecność mimo nieustannie niepewnej pogody – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Cieszę się, że na stadionie było tak kolorowo, wesoło i rodzinnie. 
Magnesem dla dzieci był zapewne wielki plac zabaw z czterem dmuchańcami i animacje dla najmłodszych pod hasłem „Morskie opowieści”. Ze sceny swoim tańcem i śpiewem czarowały „Szalone Małolaty”, Gminna Scena Talentów, czy małe baletnice ze szkółki Kasi Stockiej. Porwał występ Dziecięcej Orkiestry Smyczkowej z Dywit, z dobrej strony pokazały się czirliderki z całej gminy, a hiszpańskie klimaty przybliżył pokaz flamenco w wykonaniu Studia Animacji Ruchowej „Rytm”. Finałem tej udanej imprezy był koncert gwiazdy, czyli Moniki Lewczuk z zespołem, która zaśpiewała swoje największe hity: „Ty i ja”, „Libre”, „Tam, tam”, czy „Biegnę”. Koncert zakończył się bisem, a o tym, jak najmłodsi kochają swoja gwiazdę niech świadczy fakt, że Monika Lewczuk przez półtorej godziny po koncercie rozdawała autografy. W kolejce po podpisy i zdjęcia z Moniką stało około 200 osób, których nie wystraszył nawet padający deszcz. 
- Jestem pod wrażeniem skali wydarzenia i ilości atrakcji dla dzieci – przyznawał pan Piotr, który przyjechał z córka na imprezę w Dywitach z Olsztyna.

Warto w tym miejscu podziękować sponsorom imprezy:
Arbet Investment Group, Chmieliński Development, Gracja Olsztyn, Abram Beton, GOM Dywity, Budowlaniec Warmiński, Restauracja Rukola Dywity, ZUTiK Różnowo, Spółdzielnia Mieszkaniowa Kormoran w Olsztynie, Bank Pocztowy, Stacja Kontroli Pojazdów Andpol Dywity, CS Bud, Warmiński Bank Spółdzielczy, Stacja Paliw Emirr Dywity, Eurogaz Bombi, Moreno Ubezpieczenia, Agro Helena Dywity, Spółdzielnia Agro Dywity, Hotel Omega Olsztyn, Drukarnia Spręcograf, OSiR Olsztyn.  

Galeria: