Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Zakończyła się budowa przystani kajakowej w Braswałdzie

26.04.2012

W Brąswałdzie zakończyła się budowa przystani kajakowej. To część projektu „Kajakiem po Warmii – budowa infrastruktury na szlaku Łyny” realizowanego przez Stowarzyszenie „Dom Warmiński” Inwestycja dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Rozwoju Regionalnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Od czerwca miłośnicy spływów kajakowych mają do dyspozycji dziewięć stanic. Jak wyglądało otwarcie przystani w Brąswałdzie - zobacz.

Partnerami w projekcie są Gmina Dywity, Gmina Miejska Lidzbark Warmiński, Gmina Dobre Miasto, Powiat Lidzbarski, Gmina Miejska Bartoszyce. W ramach zadania inwestycyjnego powstanie 9 przystani kajakowych, które będą zlokalizowane w następujących miejscach:

  • Powiat Lidzbarski – dwie przystanie, w miejscowościach Łaniewo i Rogóż,
  • Gmina Miejska Bartoszyce – jedna przystań w Bartoszycach, przy ul. Jagiellończyka,
  • Gmina Dobre Miasto – trzy przystanie – Cerkiewnik, Smolajny oraz Dobre Miasto,
  • Gmina Dywity – Jedna przystań, na kanale pomiędzy rzeką Łyną a jeziorem Mosąg w Brąswałdzie,
  • Gmina Miejska Lidzbark Warmiński, dwie przystanie – przy ul. Kalinowskiego i ul. Kopernika.

Galeria: