Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Kurator oświaty odwiedził rozbudowę nowoczesnej szkoły podstawowej w Dywitach

16.05.2017

Wobec stale rosnącej liczby mieszkańców Gmina Dywity za kwotę 7 mln zł rozbudowuje szkołę w Dywitach, w której powstanie m.in. sześć nowych  sal lekcyjnych, dwa oddziały przedszkolne, a także obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą i tarasem widokowym. - Za sprawą obserwatorium szkoła w Dywitach będzie zdecydowanie się wyróżniać na tle innych placówek – stwierdził po wizycie na placu budowy Marek Nowacki, kurator oświaty.

Inwestycja edukacyjna zakłada również całkowitą modernizację sali gimnastycznej, w której powstanie trybuna dla widzów. Wydzielona zostanie też sala korekcyjna, a na prośbę rodziców i dyrekcji powstanie też mniejsza sala gimnastyczna o powierzchni 80 metrów kwadratowych. Inwestycja obejmie także modernizację stołówki szkolnej. Rozbudowę nowoczesnej szkoły podstawowej, bo taki status od września 2017 roku po reformie edukacji będzie miał obecny Zespół Szkół, odwiedził w poniedziałek 15 maja Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty. Kurator przyjechał do Dywit na zaproszenie Jacka Szydło, wójta Gminy Dywity.
- Za sprawą obserwatorium szkoła w Dywitach będzie zdecydowanie się wyróżniać na tle innych placówek – stwierdził po wizycie na placu budowy kurator Marek Nowacki. – Uczniowie będą mieli tu bardzo dobre warunki do nauki, ale również rozwijania pasji na zajęciach pozalekcyjnych.
Inwestycje w infrastrukturę społeczną, w tym edukację stanowią duży udział w wydatkach Gminy Dywity.
- Ta realizowana obecnie to spory wydatek finansowy w budżecie, ale również uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej wpisujące się w naszą strategie rozwoju – mówi wójt Jacek Szydło. – Innowacyjność jest obecnie w cenie, dlatego gmina stara się również o dodatkowe środki zewnętrzne na realizację rozbudowy szkoły, która ma być gotowa do końca 2017 roku.

Galeria: