Święto czirliderek w Gminie Dywity

16.05.2017

Radość, emocje, dynamiczna muzyka, ruch i piękne układy - to wszystko można było podziwiać podczas III Turnieju Tańca Sportowego Cheerleaders „O Puchar Wójta Gminy Dywity”, który odbył się w Tuławkach! Na parkiecie zatańczyło ponad 200 tancerek i tancerzy z Gminy Dywity, Olsztyna i Sząbruka.

Opinie po III edycji turnieju tanecznego czirliderek, który odbył się w sobotę 13 maja w sali sportowej Zespołu Szkół w Tuławkach są jednoznaczne.
- Było magicznie, kolorowo i przepięknie! – mówi Bogumiła Brewka z Bukwałdu, która dopingowała na turnieju swoją córkę.
W zmaganiach sportowo-tanecznych wzięło udział ponad 200 tancerek i tancerzy z Dywit, Tuławek, Bukwałdu, Słup i gościnnie z Olsztyna i Sząbruka. Dzieci i młodzież walczyli o zwycięstwo w czterech kategoriach.
- Trzeba przyznać, że poziom był bardzo wysoki, a tancerze robią błyskawiczne postępy – uważa Natalia Wasiak, przewodnicząca jury sędziowskiego. – Tak naprawdę każdy z uczestników był wygrał pokonując stres i pokazując swoje umiejętności.
Wójt Jacek Szydło cieszy się, że z roku na rok coraz więcej tancerzy bierze udział w zawodach.
- Czirliderki na dobre wróciły do naszej gminy! – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Po tym co zobaczyłem stwierdzam, że wspieranie przez gminę zajęć i treningów czirliderek w naszych szkołach w Dywitach, Bukwałdzie, Tuławkach i Słupach było dobrą decyzją. Edukacja i rozwój poprzez sport i taniec daje dobre efekty.
Co najważniejsze, każdy z tancerzy i tancerek otrzymał medal i nagrodę rzeczową za udział w zawodach. Turniej w Tuławkach zorganizowała Olsztyńska Szkoła Cheerleaders SOLTARE, Gmina Dywity i Zespół Szkół w Tuławkach. Podziękowania za pomoc przy organizacji parkingów należą się też strażakom z Tuławek.

Wyniki III Turnieju Tańca Sportowego Cheerleaders „O Puchar Wójta Gminy Dywity”:

Kat. dzieci :
1. Soltare Dywity Basic
2. Stars Sząbruk
3. Soltare Kids Olsztyn

Kat. junior młodszy:
1.Soltare Kids Elite Olsztyn
2.Soltare Dywity Mini
3.Soltare Bukwałd Mini
Wyróżnienia : Soltare Tuławki 1 oraz Soltare Słupy

Kat. junior:
1.Stars Sząbruk