Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Nowa świetlica w Spręcowie

19.09.2012

W sobotę (15 września) podczas „kulinariów”, które odbyły się w Spręcowie, nastąpiło uroczyste otwarcie nowej świetlicy. Wstęgę przeciął gospodarz Wójt Gminy Dywity Jacek Szydło i zaproszeni goście wśród których był Starosta Olsztyński Mirosław Pampuch, przewodnicząca Rady Gminy Dywity Renata Kaszubska. Ostatniego ciecia wstęgi dokonał sołtys Spręcowa Krzysztof Kulas. Poświęcenia świetlicy dokonał ks. kan. Stanisław Tkacz, proboszcz parafii p. w. św. Katarzyny w Brąswałdzie.

W nowym obiekcie jest wszystko co potrzebne do organizowania zajęć dla dzieci i młodzieży, ale również i dla dorosłych. Swoje miejsce znaleźli także strażacy z OSP Spręcowo. Nie zwracając  uwagi na niedogodności przez lata szkolili się, podnosili swoje kwalifikację, ale nie mieli miejsca by się spotykać. Ich cierpliwość została doceniona. W sierpniu br. jednostce został przekazany wóz bojowy z jednostki OSP Kieźliny. Pod koniec 2011 roku strażacy wzbogacili się również o nowoczesna łódź motorową. Teraz ten cały sprzęt jest gdzie zmagazynować i istnieje możliwość jego prawidłowego utrzymania.

Galeria: