Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Kurs samoobrony dla pań to strzał w dziesiątkę!

27.02.2017

Ponad 30 mieszkanek Gminy Dywity wzięło udział w pierwszych zajęciach bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet, które poprowadzili doświadczeni instruktorzy MMA z Berkut Arrachion Olsztyn. – Był wycisk, ale zdecydowanie warto było przyjść! – mówi Magdalena Wrzosek, jedna z uczestniczek kursu.

Zorganizowanie zajęć z samoobrony dla kobiet to pomysł Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dywitach.
- Zależało nam na zorganizowaniu zajęć praktycznych, które pomogą kobietom wzmocnić się fizycznie i mentalnie – mówi Irena Palmowska, przewodnicząca komisji.
Do wykonania pomysłu udało się przekonać doświadczonych instruktorów topowego polskiego klubu MMA Berkut Arrachion Olsztyn. Doskonała frekwencja, która wyniosła na pierwszych zajęciach ponad 30 pań pokazała, że brakowało tego typu kursu w Dywitach.
- Słyszałem, że chętne panie dzwoniły też z Olsztyna, jednak tutaj pierwszeństwo miały mieszkanki Gminy Dywity – mówi pochodzący z Dywit Paweł Derlacz, trener MMA m.in. Mameda Khalidowa. – Jestem zadowolony, bo zajęcia wyszły super. Panie dały z siebie wszystko.
Jedną z uczestniczek kursu była pani Ewa, urzędniczka z Dywit.
- Miałam już kilka nieprzyjemnych sytuacji w życiu, więc wiem, że warto się na nie odpowiednio przygotować – mówi pani Ewa. – Wierzę, że udział w kursie mi w tym pomoże.
Kurs samoobrony dla kobiet poprowadził Sylwester Borys, doświadczony zawodnik MMA. Dwugodzinne zajęcia rozpoczęły się dość ostra rozgrzewką, ćwiczeniami wzmacniającymi i ogólnorozwojowymi.
- Potem wyprowadzałyśmy ciosy, uczyłyśmy się pracy nóg i poznawałyśmy różne techniki samoobrony – mówi Magdalena Wrzosek, uczestniczka kursu. – Był wycisk, ale zdecydowanie warto było przyjść! Najlepiej byłoby gdybyśmy nie musiały nigdy korzystać z poznanych technik, ale w życiu bywa różnie. Zajęcia są potrzebne, bo kobiety powinny wzmacniać swoją pewność.
Kurs samoobrony dla kobiet będzie trwał przez siedem tygodni, w każdą kolejna sobotę przewidziane są 2-godzinne zajęcia. Jego organizacje wsparła Gmina Dywity i Zespół Szkół w Dywitach.    

Galeria: