Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Frendo na czwórkę na turnieju w Morągu

21.02.2017

Dobre, czwarte miejsce przywieźli z Morąga z silnie obsadzonego turnieju „Huragan R-Gol Cup 2017” młodzi piłkarze Frendo Dywity (rocznik 2006/2007). – Występ należy uznać za zadowalający, nasi zawodnicy nie ustępowali poziomem nikomu – uważa Krzysztof Sieradzki, trener Frendo. Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju został wybrany Mikołaj Sieradzki, zawodnik Frendo Dywity. Gmina Dywity pokryła koszty transportu na turniej w Morągu.

Zawodnicy Frendo Dywity (rocznik 2006/2007), podczas niedzielnej wyprawy do Morąga 19 lutego), zanotowali kolejny dobry występ w turniejach halowych. Po rozegraniu sześciu  spotkań zostali sklasyfikowani na wysokim 4 miejscu. Zespół z Dywit rozpoczął nieco niemrawo, ale rozkręcał sie wraz z rozwojem turnieju.
- W pierwszej fazie rozgrywaliśmy mecze z najsilniejszymi zespołami zawodów – mówi Krzysztof Sieradzki, trener Frendo Dywity. - Nieznacznie ulegliśmy AP Stomilowi i Żuri Olsztyn oraz Olimpii Elbląg. Po tych spotkaniach nastąpiło przebudzenie i po zwycięstwach z Huraganem Morąg i ESP Elbląg ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce.
Warto podkreślić, że najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju został wybrany gracz Frendo Dywity, Mikołaj Sieradzki. Gmina Dywity pokryła koszty transportu na turniej w Morągu.

Końcowa klasyfikacja “Huragan R-Gol Cup 2017”:
1. Olimpia Elbląg
2. AP Stomil Olsztyn
3. Żuri Olsztyn
4. UKS Frendo Dywity
5. Huragan Morąg
6. ESP Elbląg
7. Mini Soccer Mrągowo
8. Tęcza MIłomłyn
9. Huragan II Morąg

 

Galeria: