Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Mistrzyni Polski w lekkoatletyce jest z Dywit!

13.02.2017

Wielki sukces Alicji Potasznik, podopiecznej GUKS Asy Dywity, która została halową mistrzynią Polski kadetów w biegu na 200 metrów podczas Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce U18 i U20, które odbyły się od 11 do 13 lutego w Toruniu! To historyczny wyczyn, bo klub z Dywit nigdy nie miał złotego medalu mistrzostw Polski. Dopełnieniem udanego startu było znakomite czwarte miejsce w biegu na 200 metrów w kategorii juniorów starszej z sióstr Potasznik – Pauliny. Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie w Polsce Gminy Dywity.

Klub lekkoatletyczny z Dywit przyzwyczaił już swoich kibiców i mieszkańców Gminy Dywity do udanych startów i medali mistrzostw Polski, a nawet Europy (srebro mistrzostw Europy w sztafecie szwedzkiej zdobyła w 2016 roku Alicja Potasznik – red.). Nie inaczej było podczas Halowych Mistrzostw Polski juniorów i kadetów, które zostały rozegrane w najlepszej obecnie polskiej hali lekkoatletycznej w Toruniu. Po znakomitych eliminacjach, w których Alicja pobiła rekord życiowy apetyty przed finałem były duże. Alicja po raz kolejny nie zawiodła i wygrała bieg finałowy z kolejnym rekordem życiowym 24,97 sek. zdobywając złoto i tytuł halowej mistrzyni Polski kadetek w biegu na 200 metrów!
- To pierwszy złoty medal mistrzostw Polski w historii naszego klubu! – cieszy się Szymon Niestatek, trener klubu Asy Dywity. – Alicja po emocjonującej walce zwyciężyła z rywalkami.
Dopełnieniem udanego startu było znakomite czwarte miejsce w biegu na 200 metrów w kategorii juniorów starszej z sióstr Potasznik – Pauliny. Do brązowego medalu zabrakło zaledwie piętnaście setnych sekundy, czyli kilkunastu centymetrów! Pozostaje niedosyt, ale… właśnie taki jest sport ze swoim pięknem i dramatyzmem. Jak mówi trener, zawodniczki z Dywit zbudowały formę na mistrzostwa Polski podczas zgrupowania w górach oraz na intensywnym zgrupowaniu w Spale.
- Co prawda z powodu pogody i warunków zimowych nie zrealizowaliśmy do końca planu treningowego, tym bardziej jestem zadowolony z wyników i formy obu zawodniczek – mówi Szymon Niestatek. – Chcę przy okazji podziękować wszystkim osobom, które wsparły nasz wyjazd do Torunia.
Teraz przed dywickimi mistrzyniami chwila odpoczynku, a pod koniec lutego ruszą przygotowania do sezonu letniego na otwartych stadionach. Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie w Polsce Gminy Dywity.      

Galeria: