Lekkoatletka z Dywit wicemistrzynią Europy!

19.07.2016

W oszałamiającym tempie rozwija się kariera sióstr Potasznik z klubu GUKS Asy Dywity! Po medalach mistrzostw Polski przyszedł czas na powołanie młodszej z sióstr, Alicji, do reprezentacji Polski oraz wspaniały występ i srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych, który wywalczyła w gruzińskim Tbilisi w sztafecie szwedzkiej. – To największy sukces w historii klubu! – cieszy się Szymon Niestatek, klubowy trener medalistki.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych odbyły się po raz pierwszy w historii. W zawodach, które odbyły się w Tbilisi w Gruzji w dniach od 14-17 lipca udział wzięła również Alicja Potasznik, utalentowana lekkoatletka z Gminy Dywity. Jej wcześniejsze sukcesy, a więc medale mistrzostw Polski młodziczek i juniorek młodszych nie przeszły bez echa, co skutkowało otrzymanym powołaniem do reprezentacji Polski do sztafety szwedzkiej (cztery zawodniczki w drużynie biegną kolejno 100, 200, 300 i 400 metrów). Alicja Potasznik została wystawiona do biegania 200 metrów na drugiej zmianie. Nasze reprezentantki znakomicie spisały się w eliminacjach wygrywając swoją serię, co dało awans do biegu finałowego. Finał był pasjonujący! Polki biegnące w składzie Klaudia Adamek, Alicja Potasznik, Martyna Kotwiła, Karolina Łozowska na mecie poprawiły nieoficjalny rekord Polski juniorek młodszych w sztafecie szwedzkiej czasem 2:08.57. Na ostatniej prostej rywalizacji Łozowska odparła atak Włoszki i goniła Francuzkę Iman Jean. Ostateczne biało-czerwone zdobyły srebrne medale, a do złota zabrakło im zaledwie 0,09 sekundy!
- To bez wątpienia największy sukces w historii klubu! – cieszy się Szymon Niestatek, klubowy trener medalistki, który był obecny w Tibilisi. – Alicja pobiegła w finale na swoim bardzo dobrym poziomie. Jestem bardzo zadowolony z medalu, który Ala zdobyła biegnąc w biało-czerwonym stroju.
Przed Alicją Potasznik teraz start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 4-6 sierpnia we Wrocławiu. Zawodniczka z Dywit wystartuje tam w biegu na 100 i 200 metrów. Gmina Dywity od kilku lat wspiera finansowo działalność klubu Asy Dywity, co jak widać przynosi znakomite rezultaty. Dodatkowo od tego roku młodzi lekkoatleci mogą trenować w znakomitych warunkach na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym w Dywitach. Sam stadion bierze udział w konkursie Modernizacja Roku 2015. Zachęcamy do głosowania na dywicką perełkę pod linkiem: