Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Frączki - Zlot Rowerowy

01.08.2012

Jak co roku do Frączek w ostatnią niedzielę lipca zjechali się rowerzyści z powiatu olsztyńskiego, aby uczestniczyć w jubileuszowym - X Powiatowym Zlocie Rowerowym. Pomimo bardzo dużych upałów, przy Centrum Kultury i Aktywności placówce Stowarzyszenia ‘Nasza wieś” zgromadziło się około 70 rowerzystów. Przewagę mieli rowerzyści z Olsztyna, ale dojechali również fani rowerów z Dywit, Gadów i Sętala, a wśród nich uczestnik Wyścigu Pokoju Ryszard Nowak.

Zgodnie z planem imprezy ważnym działaniem było święcenie rowerów, którego dokonał proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Marii Magdaleny proboszcz Waldemar Cybulski.

Następnie uczestnicy mogli się zmierzyć w konkursie z wiedzy o rowerach, obejrzeć pokaz tricków rowerowych w wykonaniu członków Stowarzyszenia 4XK z Kieźlin.

W przerwach pomiędzy kolejnymi konkursami, aby nabrać sił do powrotnej drogi, rowerzyści mogli posilić się kiełbaską z grilla, bułką oraz pyszną surówką przygotowaną przez prezes Stowarzyszenia panią Dorotę Golan.

Niestety zmagania rowerzystów przerwała burza i silny deszcz. Wszyscy uczestnicy Zlotu schronili się w pomieszczeniach Centrum i tu zostały wręczone nagrody oraz rozstrzygnięta loteria rowerowa.

Przedsięwzięcie to mogło się odbyć dzięki środkom finansowym otrzymanym z Gminy Dywity w ramach ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Projekt dofinansowany w roku 2012 z budżetu Gminy Dywity w ramach ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Fot."Dziadek"

Galeria: