Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Festyn w Tuławkach

20.08.2012

W sobotę (18 sierpnia) w Tuławkach odbył się festyn wiejski. Festyn rozpoczął się polową mszą świętą, którą odprawił ks. kan. Antoni Górzyński proboszcz parafii Świętego Wawrzyńca w Barczewku. Po uczcie dla ducha przyszedł czas na zabawę dla ucha i brzucha. Lokalne gospodynie przygotowały na okoliczność festynu wspaniałe domowe przysmaki. Dodatkowo został przeprowadzony konkurs na najlepsze ciasto z owocami.

Jury, w którym zasiadł między innymi poseł Janusz Cichoń, który jest jednocześnie mieszkańcem Tuławek, miało niełatwe zadanie. Kazde z konkursowych ciast wyróżniało się niepowtarzalnym smakiem, którego na próżno szukał w dziale z ciastami w markecie na B lub L. Ostatecznie najlepszym ciastem okazał się jabłecznik wypieczony przez panią Irena Wikiera. Po kulinarnych emocjach przyszedł czas na konkursy dla całych rodzin. W jednym z nich trzeba było z bibuły zaprojektować strój dla swojej pociechy. W dyktandzie najlepsza okazała się Oliwia Sakowska, potem Tomasz Zalman i Maciej Cieszkowski. Strażacy z OSP w Tuławkach oraz z Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie zaprezentowali sprzęt którym dysponują. Olsztyńscy strażacy tym razem pokazali sprzęt służący do ratownictwa chemicznego. Nieoczekiwaną atrakcją okazała się sołecka kosiarka traktorek, którą okupowały najmłodsze pociechy. Festyn odwiedził również Wójt Gminy Dywity Jacek Szydło.

Galeria: